Aktuality

srpen 2022

Po loňské změně rezervačních pravidel jsme nyní provedli drobnou úpravu, týkající se rezervací pobytů o letních prázdninách, více na úvodní stránce.

duben 2020

Vzhledem k vládnímu zákazu poskytování ubytovacích služeb jsme byli nuceni zrušit všechny externí pronájmy. Vzniklý časový prostor alespoň věnujeme menší údržbě chaty, např. je již zde kompletně položené linoleum, což jistě ocení všichni návštěvníci.

jaro 2020

Po cca 7 letech čekání se konečně podařilo dokončit odkup louky pod a kolem chaty od Vojenských lesů. Nyní již tedy fungujeme kompletně na vlastním, doteď byl pozemek jen v pronájmu.
Průchod a pobyt veřejnosti v okolí chaty nehodláme nijak omezovat, nicméně bychom ocenili, kdyby případné hromadné aktivity v její blízkosti byly s námi předem projednány, děkujeme.

rok 2019

Proběhla oprava celé podlahy v chatě i předsíni; nyní jsou zde položeny 2 vrstvy OSB desek, tudíž se již nikde nehoupe a neprohýbá a je tak připravena na linoleum, které zde chceme v dalším kole nechat položit.

23. května 2018

Po delší době došlo konečně k dokončení vytoužené verandy. Chata je opět o něco krásnější a pohodlnější.

jaro 2016

Chata je již v plném provozu, byť leckteré věci se stále ještě dolaďují.

rok 2015

Téměř celý rok 2015 jsme čekali na investiční grant od MŠMT, který nám byl schválen v plné výši. Bohužel MŠMT bylo schopno vydat podklady pro čerpání těchto peněz až na přelomu října a listopadu, takže dokončení obnovy se nám poněkud protáhlo.

rok 2014

Byla postavena základní hrubá stavba, bez zateplení a vnitřního opláštění. Také bylo zajištěno vnitřní vybavení - kuchyňka, stoly, lavice, matrace na spaní.

22. července 2012

V časných ranních hodinách chata vinou neopatrných nájemníků kompletně vyhořela. Naše organizace se rozhodla chatu obnovit, což obnášelo vyřešení mnoha problémů a zajištění financování v nemalé výši.

Pravidla pobytu

Zájem o pobyt

Rezervace pište na e-mail: ketkovice@jmpionyr.cz, vybírat můžete dle obsazenosti, většinou je aktuální, nicméně není plněna on-line. Napište termín o který máte zájem, jméno zodpovědné osoby, předpokládaný počet účastníků a ze které jste organizace. Rezervujeme termíny nejdéle na půl roku dopředu, s výjimkou pobytů členů Pionýra a pobytů o letních prázdninách - ty je možno rezervovat až na 1 rok dopředu.
V období letních prázdnin preferujeme týdenní pobyty (sobota - sobota), s předáním chaty přímo mezi ubytovanými (po předchozí domluvě). V průběhu školního roku, obzvláště pak v období duben až červen a září až říjen, pronajímáme chatu jen na celý víkend, případně libovolně ve všední dny.

Klíče od chaty

Pro běžné pobyty jsou klíče k vyzvednutí v naší kanceláři v Brně, v ulici Údolní 58a, v úřední hodiny, a to v týdnu před pobytem. Vracení klíčů a placení podobně, v týdnu po pobytu. U prázdninových pobytů řešíme předání a převzetí individuálně po domluvě.

Upozornění

Chata je určena pro malé akce do uvedeného počtu osob (15-20), nikoliv pro dětské tábory! Krátkodobě (na víkend) je možno u chaty postavit pár stanů.

Příspěvek na provoz základny

Příspěvek je paušální za celou chatu (nikoliv za osobu :o). Příspěvek není zdrojem zisku, je určen jen a pouze na obnovu a údržbu základny. Je možno platit hotově v kanceláři při vracení klíčů, případně po domluvě převodem na účet (možno vystavit fakturu).

Vaření

Je k dispozici dostatek nádobí a příborů, vaří se na plynovém sporáku. Pokud by Vám během pobytu náhodou došla náplň v plynové bombě, na většině benzinek Vám je vymění, doklad o zaplacení Vám odečteme od platby. Pokud Vám dojde a nevyměníte ji sami, dejte to prosím vědět správci, ať může zařídit výměnu! Také jsou k dispozici dvě lednice, po skončení pobytu si z nich vše odvezte, vypněte je a nechte pootevřená dvířka! Zbytečně zde nenechávejte žádné zbytky jídla a pití, stejně se to pak musí vyhodit.

Topení

V chatě jsou kamna na tuhá paliva. Dřevo na topení je pro základní potřebu v chladnějším období nachystané, nicméně je potřeba případně použitou zásobu opět z okolí doplnit! Toto dřevo NENÍ určeno na dělání ohníčku před chatou, pro tyto účely je v lese dostatek dřeva z popadaných stromů!
Uvnitř chaty na linoleu ani na izolační desce pod kamny prosím neštípejte dřevo!
V zimním období je před odjezdem nutno chatu vyvětrat, aby se uvnitř nesrážela vlhkost! Nezapomeňte prosím před odjezdem také vymést popel z kamen!

Svícení

Na chatě je zavedena elektřina, takže svíčky prosím nepoužívat, neradi bychom chatu stavěli znova. Jističe jsou hned nad vstupními dveřmi, je nutno zaznamenat původní a koncový stav na elektroměru, který najdete ve skříni na pravé stěně chaty vedle schůdků.

Přezůvky

V obytné části chaty je položeno linoleum, žádám tedy všechny ubytované, aby se do tohoto prostoru přezouvali.

Pitná voda

Dle aktuálních informací (aktualizováno říjen 2021) zdroje vody v celém údolí nejsou oficiálně pitné, takže vodu ze studní používejte jedině po převaření, na přímou konzumaci si určitě přivezte vodu balenou.

Studny jsou u chat na soutoku Chvojnice s Oslavkou, mezi chatami na protějším břehu (asi 100m nad rozcestím "Pod Levnovem" - žlutá, červená, zelená značka) a kousek od Kantýny u cesty k Senoradskému mlýnu.

Odpad

Své odpadky si každý odveze s sebou pryč, odvoz odpadu nezajišťujeme! Biologické zbytky je možno případně uložit do vlastnoručně vykopané jámy v lese za chatou a poté opět zasypat! Na chatě je k dispozici pro tyto účely rýč.

Suchý záchod

Součástí chaty je též suchý záchod, což v teplejších částech roku občas způsobuje pronikání zápachu do obytných prostor. Je nutno vždy po příjezdu namíchat a nalít do záchoda bakterie - krabička s nimi by měla být v předsíni či na záchodě i s pokyny. Pokud zjistíte, že bakterie dochází, dejte nám o tom vědět, abychom mohli doplnit další zásobu.

Technický správce chaty

Karel Marek, tel. 736 738 312, jemu se hlásí případné problémy vzniklé při pobytu (chybějící či rozbité příslušenství, výměna plynové bomby apod.). Všichni ubytovaní se k základně a jejímu vybavení chovají maximálně šetrně tak, aby mohla sloužit i všem dalším zájemcům.

V případě zjištění vážných prohřešků proti pravidlům pobytu, nebude osobám nebo subjektu umožněno další užívání základny!